Ruskie pierogi z majerankiem. Kuchni kresowej mocno doprawione czosnkiem, aromatycznym majerankiem i odrobiną kminku. Pyszne i bardzo wyraziste w smaku sowicie doprawione solą i pieprzem. Pierogi smakują wspaniale, a jeśli podacie je ze złocistą cebulką lub kwaśną śmietaną, to będzie to uczta dla pierogożerców! Pierogi ruskie to jedne z najpopularniejszych pierogów w naszym kraju. Kochane są przez dorosłych i dzieci i nic dziwnego, ponieważ są rewelacyjne! Przepis nie jest trudny, ale niestety czasochłonny, przyda się pomoc przy klejeniu :). Proponuję ten wyśmienity farsz zawinąć w najlepsze ciasto pierogowe, sprawdzone, miękkie i elastyczne. Ciasto można wykorzystać do wszystkich typów nadzienia i tych wytrawnych i słodkich.
📖 Przepis
Ruskie pierogi z majerankiem
🥘 Składniki
Składniki na ciasto
- 600 g mąki pszennej
- 300 ml bardzo ciepłej wody
- 1 średnie jajko
- 1 szczypta soli
Składniki na farsz
- 550 g ugotowanych ziemniaków
- 390 g twarogu
- sól (do smaku)
- pieprz (do smaku)
- 2 średnie cebule
- 1 ½ łyżki suszonego majeranku (drobno roztartego)
- 3 ząbki czosnku
- ½ łyżeczki kminku
Dodatkowo
- olej do smażenia
- 2 cebule posiekane w kostkę
🔪 Instrukcje
- Składniki na ciasto pierogowe zagnieść i dokładnie wyrobić, powinno być bardzo miękkie i elastyczne, włożyć do miski i przykryć aby odpoczęło.
- Ziemniaki wcześniej ugotowane i ostudzone, przetrzeć razem z twarogiem.
- Cebule pokroić w drobną kostkę, podsmażyć na złoty kolor, kiedy cebula jest już gotowa dodać przeciśnięty czosnek i majeranek, smażyć jeszcze przez 30 sekund, zdjąć z ognia przestudzić.
- Do przetartych ziemniaków i twarogu dodać przesmażoną cebule, doprawić sola, kminkiem i świeżo mielonym pieprzem, całość dokładnie wymieszać.
- Ciasto rozwałkować dość cienko, szklanką lub foremką do pierogów wykroić kółka, na środek każdego nałożyć porcję farszu, zlepić. Zlepione pierogi układać na mocno oprószonym mąką blacie.
- W dużym garnku zagotować wodę z solą i 5 łyżkami oleju, kiedy woda zacznie wrzeć porcjami wrzucać pierogi, pierogi gotujemy około 4 minut ( licząc czas od momentu wypłynięcie na wierzch ) na bardzo wolnym ogniu.
- Wyjmujemy łyżka cedzakową.
- Na patelni rozgrzać olej i podsmażyć cebulę, również na złoty kolor.
- Pierogi podajemy polane tłuszczem z cebulką, można podać dodatkowo kwaśną śmietanę.
- Smacznego!
Marzena napisał
Zaintrygował mnie farsz:-) Spróbuję następnym razem:-)
Anna napisał
Zachęcam jest naprawdę ciekawe połączenie:) Pozdrawiam